Пътуваща изложба „Пазарджик преди – щрихи от живота“

От 9 септември до 4 ноември 2013 г. Регионален исторически музей-Пазарджик ще представи своя нов проект – пътуваща изложба „Пазарджик преди – щрихи от живота“. Предвижда се изложбата да бъде експонирана в читалищата на селата Звъничево, Лозен, Братаница, Малко Конаре, Огняново, Юнаците, Величково и Черногорово.
Изложбата включва археологически находки, експонати от Българското възраждане, от бита и традициите на народа, както и от Новата българска история. Целта е да се представи част от фонда на музея в околните селища и така да се достигне до нови публики, да се поощри дарителската дейност, да се улесни работата на учителите и обучението на учениците по места.

„Пазарджик преди – щрихи от живота“ ще гостува във всяко едно от посочените Пазарджишки села в рамките на една календарна седмица. Изложбата вече бе в Читалище „Звезда“, с. Звъничево, следва експонирането й от 17 до 24 септември 2013 г. в с. Огняново.