105 години Независимост!

105 годишнината от обявяването на Независимостта на България бе отбелязана в Пазарджик по един нетрадиционен начин с възстановка на прочитането на Манифеста на цар Фердинанд I към българския народ, слово произнесено във великотърновската църква „Св. Четиридесет мъченици“, телеграма на главния секретар Бъчваров до министър Такев и сведения за честването в Татар Пазарджик.
По идея и сценарий на Регионален исторически музей-Пазарджик, под патронажа на Община Пазарджик, актьорите от ДКТ „Константин Величков“ Димитър Терзиев, Чавдар Бозаджиев и Тодор Кайков влязоха в ролите на първите мъже през далечната 1908 г. Възстановка на събитията от 22 септември се прави за първи път в града с часовниковата кула.

Екипът на Регионален исторически музей-Пазарджик Ви честити празника, с пожелания всички ние да запазим независимия си български дух!