Министърът на културата посети РИМ – Пазарджик

Днес, 10 февруари 2017 г., служебният министър на културата Рашко Младенов посети Регионален исторически музей – Пазарджик. Заедно с министър Младенов бяха Боил Банов, зам.-министър на културата и Нина Тодорова, началник на кабинета на министъра на културата. Министър Младенов и екипът му разговаряха с директора на музея Борис Хаджийски, който е и председател на Управителния съвет на Сдружение „Български музеи”. Обсъдени бяха актуални въпроси, свързани с опазването на културно-историческото ни наследство.
Министърът на културата разгледа и новото фондохранилище на РИМ-Пазарджик, изградено по всички изисквания за съхранение на движими културни ценности. Двете страни се обединиха около факта, че опазването на нашето историческо наследство е изключително важно задължение на държавата и музеите в частност. Борис Хаджийски апелира за по-сериозно финансиране от страна на държавата, необходимо на нашите културни институции за създаване на модерни фондохранилища, реставрация и консервация, както и за цялостната дейност на музеите.