Директорът на музея номиниран за личност на годината

Сред претендентите тази година отново е директорът на Регионален исторически музей-Пазарджик Борис Хаджийски. Той се бори за приза „Мениджър на годината“ срещу директорката на Младежки дом-Пазарджик Инна Церовска. Очертава се оспорвана битка, още повече, че двамата претенденти работят заедно и по културния фестивал „Арт идея-Арт алея“.
Поводът за номинацията на Борис Хаджийски е изборът му за председател на Сдружение „Български музеи“, което има за цел да брани правата на културните институции. Вторият повод е успешното осъществяване на проекта за културен фестивал „Арт идея-Арт алея“, на който Хаджийски е ръководител.

За личност на годината можете да гласувате на фейсбук страницата на в.“Марица“, Пазарджик в рамките на пет работни дни. Пожелаваме успех на всички претенденти!