Борис Хаджийски е Мениджър на годината за 2013 г.

Menidjar„Мениджър на годината“ в анкетата „Личност на годината“ на в-к „Пазарджишка Марица“ за 2013г. – Борис Хаджийски – директор на Регионален исторически музей – Пазарджик!
Борис Хаджийски се бори за приза „Мениджър на годината“ срещу директорката на Младежки дом-Пазарджик Инна Церовска. Битка бе оспорвана и в рамките на „феърплея“, тъй като двамата претенденти работят заедно по културния фестивал „Арт идея-Арт алея“.
Поводът за номинацията на Борис Хаджийски е изборът му за председател на Сдружение „Български музеи“, което има за цел да брани правата на културните институции. Вторият повод е успешното осъществяване на проекта за културен фестивал „Арт идея-Арт алея“, на който Хаджийски е ръководител.