Традиционната „Великденска работилница“ отваря врати на 24, 25 и 26 април

velikden

Имаме удоволствието да Ви поканим в етнографската експозиция на Регионален исторически музей – Пазарджик, където ще ви покажем традиционни техники и начини за украсяване на великденските яйца.
В нея ще Ви очакват специалистите от етнографския отдел, които предлагат възможността да изрисувате яйца по начин, който е разпространен в нашата област.
Необходимо е всеки посетител да донесе варено яйце, пчелен восък, битова свещ (за двама) и под вещото ръководство на етнографите сам ще изрисува и отнесе в своя дом сътвореното от собствените си ръце.
Работилницата ще бъде отворена на 24, 25 и 26 април в етнографската експозиция при Регионален исторически музей, ул. „Отец Паисий” № 8.
Работно време: всеки делничен ден от 9:00 до 17:00 часа и събота от 10:00 до 16:30 часа. Предварителни заявки на тел: 034/ 44 57 19.