РИМ – Пазарджик е избран за трети пореден мандат за председател на УС на Сдружение „Български музеи“

На 30.11.2018 г. в Националния военноисторически музей – София се проведе Общо събрание на Сдружение „Български музеи“. Бяха приети отчетния доклад за 2018 г., финансовия отчет за годината, както и програма и бюджет за 2019 г.

На Общото събрание беше избран Управителен съвет в състав:

• Регионален исторически музей – Пазарджик, представляван от директора си Борис Хаджийски
• Регионален исторически музей – Русе, представляван от директора си проф. д-р Николай Ненов
• Регионален исторически музей – Велико Търново, представляван от директора си д-р Иван Църов
• Национален военноисторически музей, представляван от директора си доц. д-р Соня Пенкова
• Етнографски музей на открито „Етър“ – Габрово, представляван от директора си доц. д-р Светла Димитрова.

За председател на Управителния съвет беше избран отново Регионален исторически музей – Пазарджик, представляван от Борис Хаджийски, а за заместник председател – Регионален исторически музей – Русе, представляван от проф. д-р Николай Ненов.
Новата Контролна комисия на Сдружението беше оглавена от Регионален исторически музей – Бургас, представляван от директора си Милен Николов, а членове на същата комисия са Регионален исторически музей – Шумен с директор Даниел Руменов и Художествена галерия – Перник с директор Елена Темелкова.
На сайта на Сдружение „Български музеи“ предстои публикуване на документите от Общото събрание.