Изложба „Реликви от Април 1876“

Среща с грижливо запазени, скъпи на сърцето на всеки българин, оригинални свидетелства за величавата епопея през Април 1876 г., представя Регионален исторически музей – Пазарджик.
В централната сграда на музея, в самостоятелни витрини, ще бъде експонирано хладно и огнестрелно оръжие на въстаници от богатата оръжейна колекция на музея. За първи път ще бъдат изложени автентичната униформа и личното оръжие на въстаника Георги Салчев от Копривщица, любезно предоставени от неговия родственик Стоян Бързев.
Бъдете наши гости на 22 април, за да си припомним същият ден преди 138 години, когато тържествено са осветени Главното знаме и знамената за Хвърковатата чета на войводата Георги Бенковски, когато гръмогласни викове „Да живее България!“ са огласили бунтовната столица Панагюрище.
Добре дошли на откриването, 22 април 2014 г., 17 часа, централна сграда на Регионален исторически музей-Пазарджик.

Експонатите ще можете да видите до 28 април 2014 г.