Феерия от цветове и форми в тазгодишния „Панаир на народните занаяти“

Дърpanair 2014 - 1ворезба и плъстене на вълна бяха част от демонстрациите на V-тото издание на „Панаира на народните занаяти“, организиран от Регионален исторически музей-Пазарджик, със съдействието на Община Пазарджик. Проявата бе открита с изпълнения на танцов състав „Средногорски полъх“, гр. Ихриман и родопската мистика на кабагайдата на Емил Чолаков от гр. Девин.

Публиката имаше възможност да се наслади на ярките багри и разнообразните форми на българското традиционно изкуство, а и на не чак толкова традиционното. Троянска керамика, чанове и хлопки, кукли, различнpanair 2014 - 2и ръчно изработени бижута, свещи от пчелен восък, рисувано стъкло и плъстени изделия красяха центъра на града в трите дни на изданието.
Регионален исторически музей-Пазарджик изказва благодарност на всички, които се включиха в панаира и пожелава весел и слънчев 21 май – празникът на Пазарджик.

panair 2014 - 3 panair 2014 - 4